רוני דוניץ אימון אישי ועסקי

מפגש עסקי ותרבותי מרתק: המאסטרמיינד במסעדת “חבש” בתל-אביב

זה התחיל כרעיון פחות או יותר מן השגרה ונגמר במקום מרגש, מלהיב, רחוק מאוד מכל שגרה. כמו רוב הדברים המרגשים בחיים. אני נוטה להציע לחברי קבוצות המאסטרמיינד שבהנחייתי לארגן “מפגש חברתי” אחת לכמה זמן, מחוץ לכותלי “חדרי המאסטרמיינד”, המסגרת המונחית והשיתוף הקבוצתי. הפעם חשבתי שהיות וישנן היום  3 קבוצות התופסות את תשומת-ליבי ואת מחשבותיי, נחמד ומרענן  יהיה להציע מפגש בין כולן, והיות והקבוצה החדשה ביותר, EBSG,  היא  קבוצה ייחודית המורכבת כולה מבעלי- עסקים וניהול יוצאי אתיופיה, אולי הם ירצו “לארח” את המפגש בסגנון תרבות אתיופית אותנטית. רק העלתי את הרעיון בשיחת טלפון עם שותפי להקמת EBSG, טקבה איתי אשטו, וכבר שמעתי אותו מחפש ו”מחייג” מהנייד שלו והאירוע כבר התחיל להתגלגל! ככה זה שאתה עובד עם אדם שכל-כולו “פרויקטור”, ממש לפי פתגם אתיופי מסורתי שלמדתי:”לטביב אנד יבקל”- “לחכם מסבירים רק פעם אחת”. וכך מצאנו את עצמנו ב 27 ביוני עם אנרגיות גבוהות, במסעדה האתיופית “חבש” בתל-אביב לערב חברתי –תרבותי- נטוריקנג שבו השתתפו כ-50 איש שכלל, סגן- יושב ראש הכנסת אחד, שגריר אחד, מח”ט צנחנים אחד והרבה בעלי עסקים , אנשי מקצועי ואנשים טובים באמצע הדרך.

קבוצות המאסטרמיינד- Dunetzmastermind

אני גאה בכך שחברי קבוצות המאסטרמיינד שלי היום מונים כמעט 40 איש, שרובם כבר צועדים יחד דרך ארוכה:

 קבוצת “קדימה”- מנהלים ובעלי עסקים מנוסים- שנמצאת כבר בשנה השביעית של פעילות רצופה!

קבוצת “העצמאיים”- בעלי עסקים עצמאיים (בחשיבה ובמעשה)- קבוצה שמסיימת בקרוב שנה של פעילות.

קבוצת ” EBSG”- Ethiopian Business Success Group- שנמצאת במחזור השני שלה.

כל הקבוצות נמצאות במגמת התרחבות והעמקה ותמיד מחפשות לאתר את המועמדים הטובים להמשך הדרך, דרך שכולה מסר של כוחם של הדברים “הרכים והעמוקים שבחיים ובעסקים” : שיתוף וחשיבה ביחד, הקשבה, עידוד, פתיחות, צמיחה, איכפתיות ויצירתיות. למדתי דברים רבים במשך 7 השנים של הובלת מאסטרמיינד  שכלל השתתפותם של מאות אנשים בכמה עשרות מסגרות שונות,  אך דבר אחד למדתי יותר מכל דבר אחר: אני יכול וצריך לעשות הכל על מנת לשמר את האיכות, המקצועיות והאותנטיות שבחווית המאסטרמיינד במודל שבניתי,  אבל בסופו של דבר זה ה”מגנט” שעובד. איזה מגנט אתם תוהים? ה”מגנט” שמושך אלינו את אותם האנשים, שביודעין או שלא ביודעין, צמאים למקום הייחודי הזה של המאסטרמיינד, המקום שבו נפגשים 3 ערוצים חיוניים: ה”שיח שבראש” (דיונים עוצמתיים על דילמות, רעיונות, ואתגרים מעשיים), ה”שיח שבלב”(הפתיחות, ההקשבה, התמיכה והרצון לעזור), ו”השיח שברוח” (המפגש של סקרנות עם השונה, האחר, הלא מוכר והמרתק). ובמילים אחרות, המאסטרמיינד של Dunetzmastermind הוא מודל המיועד לגשר בין הרצון העז להתפתחות מקצועית (בדגש על ניהול ועסקים),  עם הראייה המעמיקה של התפתחות אישית וחברתית של האדם.

הלכנו דרך ארוכה, אבל האמת היא שרק התחלנו לגרד את התחתית: אני כבר רואה באופק את המאסטרמיינד נכנס ומקפיץ ארגונים, עסקים בינלאומיים, פרויקטים שזקוקים לכוח רתימה ומיקוד- במטרה ו”מאסטרמיינד לחיים” שיביא יחד אנשים מכל המינים, גוונים ודעות. רק צריך לדאוג לפזר את המגנטים במקומות הנכונים ולקוות לקצת מזל שאף פעם לא מזיק…

אז מה היה לנו במסעדת “חבש” ב 27.6.12?

הם הגיעו כל אחד ממקום אחר- ולא רק בגיוארפיה מדובר. מחדרה עד גדרה, מירושלים עד ים התיכון, ממנהלי חברות חובקות עולם לאנשים העובדים לבד בעסקים. כולם התערבבו בין השולחנות ומלאו את המסעדה מקיר לקיר, התיישבו יחדיו לאכול איניג’רה ביד ימין, להקשיב  למנגינות מיבשת אפריקה, לקבל תיאורים והסברים מטקבה על תרבות אתיופית בכלל ועל תרבות האתיופית היהודית, בפרט. ליאור ג’ונגיל, זמר ונגן מוכשר, פיקד על המוזיקה האוירה, ובר נוגה, בעלת עסק לעיצוב והפקת חינות, הנעימה במיוחד את האוירה בתצוגת אופנה של דוגמניות אתיופיות יפהפיות. מסעדת “חבש” סיפקה לאורחים חווייה של טקס ה”בונה”- טקס הקפה המאפיין את תרבות האתיופית, שבה קפה הוא מרכיב חשוב.

האורחים המכובדים תרמו רבות לערב, בנוכחותם ובמילותיהם: ח”כ שלמה מולה, היום סגן- יושב ראש הכנסת, יוצא הקהילה האתיופית, שיבח את עצם רעיון של הערב, הארגון המקצועי והחשיבות של עיקרון של המאסטרמיינד להמשך התפתחות  של הקהילה. השגריר האתיופי, מר הלווה יוסף מנגיסטו, סיפר שהתרשם עמוקות מגישת המאסטרמיינד והזמין את הנוכחים לבדוק השקעות ושיתופי-פעולה עם אתיופיה, היכן שמחכות הזדמנויות רבות. סגן אלוף ציון שנקור, סמח”ט עציון בחיטבת כפיר, התעניין במאסרטמיינד וב EBSG באופן אישי ומצפים לראותו בקרוב אצלנו.

ואני? סיימתי את הערב מיוזע, עייף, אך עם סיפוק רב. הרי תנו לי רק מסגרת שבה יושבים, מדברים וחווים יחד אנשים, תרבויות, שפות ורעיונות שונים ואני כבר מרוצה. וזה בדיוק הדרך של המאסטרמיינד שמובילה אותי יותר מאשר אני מובילה אותה: “אנשים העוזרים זה לזה להצליח עוזרים לעצמם להצליח יותר”. ועכשיו, להמשך הדרך…

מעט תמונות מהאירוע:

הוספת תגובה